Pratęsiamas lengvatinių paskolų teikimas nukentėjusiems nuo COVID-19 – ūkio subjektai dar gali pasiskolinti 5 mln. eurų

Spausdinti
2021-07-02

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) informuoja, kad iki 2021 m. gruodžio 31 d. pratęsiamas lengvatinių paskolų pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ teikimas. Skaičiuojama, kad pagal šią priemonę ūkio subjektai dar gali pasiskolinti 5,2 mln. eurų.

Nuo skatinamosios finansinės priemonės įgyvendinimo pradžios 2020 m. rugpjūčio mėn. jau 1280 žemės ūkio ir žuvininkystės subjektų pasinaudojo galimybe ir gavo paskolų už 127,9 mln. eurų, o paskoloms pagal šią priemonę iš viso yra skirta 133,1 mln. eurų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Įvertinus priemonei skirtų lėšų likutį ir vis dar egzistuojantį tokios žemės ūkio ir žuvininkystės ūkio subjektų finansavimo formos poreikį, LR žemės ūkio ministro įsakymu, skolinimas yra pratęstas iki šių metų pabaigos.

„Kiek daugiau negu 10 priemonės įgyvendinimo mėnesių rodo, kad lengvatinėmis paskolomis naudojasi tiek ūkininkai, tiek žemės ūkio bendrovės ar kooperatyvai. Daugiausiai iš jų veikia augalininkystės sektoriuje, tačiau aktyvūs taip pat yra ir mišrūs ūkiai, pienininkystės, gyvulininkystės ūkiai bei švelniakailių žvėrelių augintojai. Kiek mažiau kreipėsi akvakultūros ūkių, ūkio subjektų, veikiančių sodininkystės ir daržininkystės ar paukštininkystės sektoriuose“, – sako ŽŪPGF Finansinių priemonių ir informacinių sistemų skyriaus vadovas Aurimas Brazauskas.

Lengvatinės paskolos pagal šią priemonę yra teikiamos ūkio subjektams, susidūrusiems su apyvartinio kapitalo trūkumu COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu. Gautos lėšos padeda ūkio subjektams laiku sumokėti atlyginimus darbuotojams, atsiskaityti su tiekėjais, padengti kitas būtinas einamąsias išlaidas.

Paskolos gavėjai gali kreiptis dėl lengvatinės paskolos iki 1 mln. eurų ir iki 36 mėn. laikotarpiui su galimu paskolos grąžinimo atidėjimu iki 12 mėn. Paskolai taikoma fiksuota metinė palūkanų norma nuo 0,1 iki 0,69 proc., o paskolos administravimo mokestis siekia 2 proc. paskolos sumos, tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų.

„Ūkio subjektai, norintys gauti lengvatinę paskolą, visų pirma, turėtų kreiptis į priemonės įgyvendinime dalyvaujančius finansų tarpininkus, kurių sąrašą skelbiame savo interneto svetainėje www.garfondas.lt, ir pateikti užpildytą paraišką bei kitus dokumentus vertinimui“, – patikslina A. Brazauskas.

Paskola suteikiama neįkeičiant turto. Paskolos pagal šią priemonę vienam ūkio subjektui gali būti suteikiamos tik vieną kartą, vertinant nuo priemonės įgyvendinimo pradžios 2020 m. rugpjūtį.

Daugiau apie priemonę skaitykite čia: Lengvatinės paskolos nukentėjusiems nuo COVID-19

Finansinė priemonė įgyvendinama pagal schemą, patvirtintą 2020 m. liepos 16 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-539 „Dėl skatinamosios finansinės priemonės „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ schemos patvirtinimo“.

« Atgal