Sulaukta beveik pusšimtis paraiškų pagal KPP finansinę priemonę – pareiškėjus kviečiame kreiptis dėl paskolų

Spausdinti
2023-01-20

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) primena, kad 2022 m. rugpjūčio 1 – rugsėjo 30 d. vyko kvietimas teikti paraiškas pagal fondų fondo „KPP finansinių priemonių fondas“ finansinę priemonę „Pasidalytos rizikos paskolos“. Sulaukta beveik pusšimtis paraiškų, iš kurių didžioji dalis jau yra įvertintos. Pareiškėjai, gavę pažymas apie tinkamumą gauti lengvatinę paskolą, gali kreiptis į finansų tarpininką dėl lengvatinės paskolos suteikimo.

Pažymas gavusius – kviečiame kreiptis

Per paraiškų pagal „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas (2022 m. III)“ teikimo laikotarpį 2022 m. rugpjūčio – rugsėjo mėn. iš viso buvo sulaukta 49 paraiškų dėl lengvatinių paskolų suteikimo. 35 paraiškos jau yra įvertintos ir dėl jų priimti teigiami sprendimai, dar 5 – yra vertinamos. Kitos paraiškos neatitiko reikalavimų ir buvo atmestos arba išregistruotos.

Įvertintų ir dar vertinamų paraiškų bendra lengvatinių paskolų suma siekia 5,3 mln. eurų. Vidutiniškai vienam pareiškėjui tenkanti lengvatinės paskolos suma – apie 131,5 tūkst. eurų.

Pareiškėjai, kurių paraiškas Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) jau įvertino ir išdavė pažymas apie tinkamumą gauti lengvatinę paskolą, jau gali kreiptis į lengvatines paskolas pagal priemonę teikiantį finansų tarpininką – UAB Medicinos banką – dėl lengvatinės paskolos su 1,25 proc. metinėmis palūkanomis per visą paskolos laikotarpį.

Lengvatinės paskolos itin palankiomis sąlygomis

Lengvatinės paskolos investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti pagal šią priemonę yra teikiamos itin palankiomis sąlygomis. Ūkio subjektai gali pasiskolinti iki 200 tūkst. eurų sumos ir iki 60 mėn. (5 m.) laikotarpiui.

Joms yra taikoma 1,25 proc. metinė palūkanų norma, kuri yra mažesnė nei taikoma paskoloms, skolinantis rinkos sąlygomis, bei yra fiksuota visą paskolos terminą.

Dabartinėmis rinkos sąlygomis paskolų gavėjai yra apsaugoti nuo palūkanų normos augimo, kuomet didinama kintama palūkanų dalis (Euribor).

Suteikiant lengvatinę paskolą paskolos gavėjui yra taikomas paskolos sutarties sudarymo mokestis, mokamas finansų tarpininkui. Jis yra apskaičiuojamas taikant 1 proc. mokestį nuo paskolos sumos, tačiau ne mažiau kaip 130 Eur ir ne daugiau kaip 1 500 eurų.

Daugiau informacijos apie KPP finansinių priemonių fondo pasidalytos rizikos paskolas ir Medicinos banko kontaktinę informaciją pagal regionus: rasite čia

Finansinė priemonė įgyvendinama pagal schemą, patvirtintą 2020 m. lapkričio 30 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-821 „Dėl fondų fondo „KPP finansinių priemonių fondas“, skirto Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos lėšomis įgyvendinamoms finansinėms priemonėms administruoti, valdytojo skyrimo ir finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo“ ir kitus susijusius nacionalinės teisės aktus, Europos Sąjungos (ES) taisykles (ES reglamentai dėl ES fondų ir visi kiti ES reglamentai, direktyvos, taisyklės ir gairės).

« Atgal