2021-07-30

KPP finansinių priemonių fondo pasidalytos rizikos paskolos: paskelbta finansų tarpininkų atranka

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas informuoja, kad centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtos naujos finansinės priemonės „Pasidalytos rizikos paskolų finansinė priemonė“ atvirojo konkurso finansų tarpininkų paslaugų pirkimui sąlygos. Kviečiame finansų tarpininkus aktyviai dalyvauti atrankoje.

2021-07-13

Žiemą nuo gausaus sniego nukentėję ūkininkai kreipiasi dėl lengvatinių paskolų

Šią žiemą registravus pavojingo snygio atvejus, gausus sniegas ne tik apsunkino kasdienį gyvenimą, bet ir sukėlė nuostolių ūkininkams. Pirmieji ūkininkai, nukentėję nuo šio nepalankaus klimato reiškinio, jau kreipėsi dėl Nacionalinės plėtros įstaigos UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo administruojamų lengvatinių paskolų pagal priemonę „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“ suteikimo. Pagal šią priemonę ūkininkai lengvatinėmis sąlygomis gali pasiskolinti iki 25 tūkst. eurų.

2021-07-07

Finansinės paslaugos su garantija ir toliau bus teikiamos sunkumų patiriantiems ūkininkams

Ūkininkai ir įmonės, kurios patyrė sunkumų dėl COVID-19 pandemijos, iki šių metų pabaigos galės kreiptis į bankus bei kredito unijas dėl paskolų ir lizingo paslaugų. Finansų įstaigoms garantijas dėl šių paslaugų suteiks UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“. Iki šiol jau suteikta garantijų už 8,4 mln. eurų.

2021-07-02

Pratęsiamas lengvatinių paskolų teikimas nukentėjusiems nuo COVID-19 – ūkio subjektai dar gali pasiskolinti 5 mln. eurų

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas informuoja, kad iki 2021 m. gruodžio 31 d. pratęsiamas lengvatinių paskolų pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ teikimas. Skaičiuojama, kad pagal šią priemonę ūkio subjektai dar gali pasiskolinti 5,2 mln. eurų.

2021-07-01

Nuo liepos 1 d. keičiasi ŽŪPGF teikiamų palūkanų ir garantinės įmokos kompensacijų sąlygos

2020 m. prasidėjus koronaviruso (COVID-19) pandemijai, LR žemės ūkio ministerija priėmė sprendimus, kuriais siekta sušvelninti viruso protrūkio ekonominius padarinius. Schemos, pagal kurias Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas pagalbą teikė palankesnėmis sąlygomis, galiojo iki 2021 m. birželio 30 d., todėl šiandien keičiasi palūkanų kompensavimo ir garantinės įmokos kompensavimo tvarka.

2021-06-29

Pasirašyta trišalė finansavimo sutartis dėl lengvatinių paskolų pagal KPP priemonę

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) informuoja, kad 2021 m. birželio 28 d. pasirašyta trišalė finansavimo sutartis tarp LR Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir ŽŪPGF dėl lengvatinių paskolų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ teikimo.

2021-06-07

Siekiantys investuoti į žemės ūkio valdas pirmą kartą galės pretenduoti ir į lengvatinę paskolą

Ūkininkų, siekiančių modernizuoti savo ūkius, laukia naujovė. Nuo gegužės 3 d. iki birželio 30 d. teikiantys paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ gali pretenduoti ir į lengvatinę paskolą. Šiuo paraiškų rinkimo etapu investicinei paramai skirta 57 mln. Eur, lengvatinėms paskoloms – 8 mln. Eur.

2021-06-02

Prasideda paskutinis lengvatinių paskolų nukentėjusiems nuo COVID-19 teikimo mėnuo, tačiau lėšų dar yra

Likus mėnesiui iki priemonės, pagal kurią koronaviruso (COVID-19) pandemijos laikotarpiu teikiamos lengvatinės paskolos žemės ūkio ir žuvininkystės subjektams, teikimo pabaigos – dar gali būti suteikta paskolų už 10 mln. eurų. Priemonę administruojanti Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas teikti paskolas ūkio subjektams gali iki 2021 m. birželio 30 d.

2021-04-30

Nepalankūs klimato reiškiniai nuostolių ūkininkams sukelia kasmet

Netikėtai užklupę ekstremalūs klimato reiškiniai ne tik sujaukia mūsų laisvalaikio planus, bet dažnai tampa ir įvairių nelaimingų atsitikimų, kurių metu nukenčia turtas ar net žmonių sveikata, priežastimi. Taip pat jie sukelia ir nemenkas ekonomines pasekmes, ypač nuo gamtos priklausomiems ūkio sektoriams – tokiems kaip žemės ūkis. Kokie nepalankūs klimato reiškiniai yra dažniausi ir ką jie reiškia ūkininkams?

2021-04-20

Dėl COVID-19 pagerinus palūkanų kompensavimo sąlygas – suteikta dvigubai daugiau palūkanų kompensacijų

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas 2020 m. ūkio subjektams suteikė sumokėtų palūkanų kompensacijų už 1,35 mln. eurų. Daugiau kaip dvigubai augusias palūkanų kompensavimo apimtis labiausiai paskatino dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos pagerintos sąlygos.