Trumpalaikiai kreditai žemdirbiams – su palūkanų kompensacija

Spausdinti
2018-03-06

Artėjant pavasario darbams – sėjai, pasėlių tręšimui, augalų apsaugai nuo kenkėjų ir ligų – Žemės ūkio paskolų garantijų fondas siūlo pasinaudoti kreditais su garantija ir daliniu palūkanų kompensavimu. Imantiems kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti, teikiama iki 80 proc. garantija, taip pat kompensuojama net 80 proc. kredito įstaigai sumokėtų palūkanų.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kreditų ar kredito linijų, skirtų trumpalaikiam, biologiniam turtui įsigyti ar paslaugoms žemės ūkiui apmokėti, garantijas teikia visoms kredito įstaigoms – tiek bankams, tiek kredito unijoms. Garantijos teikiamos visiems ūkio subjektams, užsiimantiems žemės ūkio veikla,  garantuojama iki 80 proc. kredito sumos. Žemės ūkio subjektai gali įsigyti kuro ar elektros energijos ūkio reikmėms, trąšų, augalų apsaugos priemonių, pašarų, žemės ūkio technikos atsarginių dalių ar kito trumpalaikio ar biologinio turto.
 
„Žemės ūkio paskolų garantijų fondas tiesia pagalbos ranką imantiems kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti“ – teigia direktorė Danguolė Čukauskienė. „Neturintiems pakankamai užstato, galime suteikti kredito garantiją, leisiančią pasiskolinti lėšų, taip reikalingų pavasario darbams atlikti. Tačiau didžiausia parama – kredito įstaigai sumokėtų palūkanų dalinis kompensavimas.“ 
 
Žemės ūkio subjektams kompensuojama 80 proc. kredito įstaigoms sumokėtų palūkanų už ne ilgesnį kaip 24 mėnesių laikotarpį nuo kredito ar kredito linijos sutarties pasirašymo dienos. Didžiausia metinė palūkanų norma, kuriai taikoma kompensacija – 6 proc., jei palūkanos didesnės nei 6 proc., virš šio procento nekompensuojama. Norint gauti palūkanų kompensaciją, kartu su paraiška garantijai gauti pateikiama ir paraiška dėl dalies palūkanų kompensavimo. Jokių kitų papildomų dokumentų visą kompensacijos laikotarpį pateikti nereikia. 
 
„Kompensuojame net 80 proc. kredito įstaigoms sumokėtų palūkanų, tai ženkliai sumažina žemdirbių skolinimosi kaštus. Ši parama yra reali pagalba žemės ūkio subjektams“ – sako direktorė D.Čukauskienė. „Po žiemos kiekvieno žemdirbio mintyse jau dėliojami pavasariniai žemės ūkio darbai, todėl siūlome visiems pasinaudoti galimybe pasiskolinti pigiau ir darbus atlikti dar greičiau.“

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas garantijas teikia bankams ir kredito unijoms už žemės ūkio, žuvininkystės, alternatyviosios veiklos subjektams bei žemės ūkio produktų perdirbimo įmonėms išduodamus kreditus ar lizingo paslaugas investicijoms, trumpalaikiam ar biologiniam turtui įsigyti. Kredito įstaigoms garantuojamas iki 80 proc. (lizingo paslaugoms ¬– iki 60 proc.) negrąžinto kredito sumos grąžinimas. Garantijų gavėjams gali būti teikiama valstybės pagalba – dalinis palūkanų kompensavimas už investicinius ar trumpalaikius kreditus, lizingo paslaugas, taip pat dalinis garantinių įmokų, mokamų už garantijos suteikimą, kompensavimas.
« Atgal