Stebėtojų tarybos ir valdybos išvyka pas kaimo verslininkus

Spausdinti
2018-05-16

Žemės ūkio paskolų garantijų fondo stebėtojų taryba bei valdyba š. m. gegužės 10 d. įgyvendino savo seniai puoselėtą mintį – apžiūrėjo keletą investicinių projektų, kuriems valstybės garantijas suteikė Žemės ūkio paskolų garantijų fondas.

Ūkininkas N. Kriaučiūnas ir jo kepama duona
 
Pirmiausia buvo aplankyta ūkininkų Nerijaus ir Ugnės Kriaučiūnų sodyba, įsikūrusi Mikėnų kaime Ukmergės rajone. Visus pakerėjo kaimo tyla, ramybė, mediniai, etnografiniai pastatai ir, žinoma, sodybos šeimininko nuoširdumas. Sodyboje įrengta duonos kepykla, kurioje pagal senąsias tradicijas malkomis kūrenamose krosnyse kepama kaimiška ruginė duona. Grūdus ūkininkai užsiaugina patys. Ūkyje taip pat auginamos įvairios daržovės, naminiai paukščiai, avys. Sodyboje rengiamos edukacinės duonos kepimo programos. Tokioje edukacinėje programoje sudalyvavo ir Stebėtojų tarybos bei valdybos nariai, Žemės ūkio paskolų garantijų fondo darbuotojai. Kol kepė duona, visi kartu aptarė smulkaus verslo kaime problemas, savo pastebėjimus ir pasiūlymus  išreiškė sodybos šeimininkas Nerijus Kriaučiūnas. 
 
Vėliau išvykos dalyviai patraukė į Molėtų rajoną – ten buvo aplankyta žemės ūkio bendrovė ,,Žemelė“, kuri įgyvendino projektą ,,Gamybos bazės steigimas" pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. veiksmų programos priemonę ,,Akvakultūra". Įmonė įkūrė žuvininkystės kompleksą, kuriame žuvys auginamos uždarose recirkuliacinėse sistemose. Šiuo metu jose auginami unguriai. Tai naujas, šiuolaikiškas kompleksas, apie 80-90 proc. užaugintų ungurių eksportuojama į ES šalis. Įmonės vadovas išsamiai papasakojo apie įmonės veiklą, supažindino su visu gamybos procesu. Išvykos dalyviai įsitikino, kad žuvų auginimas yra kruopštus, ypatingų sanitarinių sąlygų reikalaujantis verslas. Tai tikrai sėkmingai įgyvendintas projektas, prie kurio prisidėjo ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondas, suteikdamas garantiją už ŽŪB ,,Žemelė“ imamą kreditą.
« Atgal