Lizingo garantijos bus teikiamos ir SEB banko lizingui

Spausdinti
2018-10-08

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas ir SEB bankas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią valstybės garantijos SEB bankui bus teikiamos ir už finansinės nuomos (lizingo) būdu suteikiamą finansavimą. Garantuojami bus lizingo sandoriai su žemės ūkio veiklos subjektais, kurie skolinsis lėšų naujos (nenaudotos) žemės ir miškų ūkio technikos, gamybinės įrangos ar įrenginių, technologinių linijų įsigijimui.

„Pastebime vis didesnį tiek ūkininkų, tiek žemės ūkio bendrovių susidomėjimą žemės ūkio techniką įsigyti lizingo būdu“ – sako Romalda Globienė, l. e. Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktoriaus pareigas. „Ši skolinimosi alternatyva leidžia greitai ir patogiai gauti finansavimą, o Žemės ūkio paskolų garantijų fondas taip pat gali suteikti valstybės garantiją. Nuo šiol tokias garantijas galėsime teikti ir už SEB banko lizingu finansuojamus projektus.“

Pasak SEB banko Lizingo departamento direktoriaus Sauliaus Mickaus, per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, SEB bankas žemės ūkio technikos naujų lizingo sutarčių sudarė trečdaliu (37 proc.) daugiau. „Matome, kad žemės ūkio naujos technikos lizingas yra viena iš priemonių, padedančių ūkininkams gerinti veiklos efektyvumą, naudotis moderniausia technika ir didinti ūkių konkurencingumą. O pritaikius 80 proc. sumokėtų palūkanų kompensaciją, tai tampa dar svaresne pagalba ūkio subjektams, investuojantiems kaimo vietovėse“, – teigia SEB banko atstovas.
 
Šiuo metu Žemės ūkio paskolų garantijų fondas lizingo garantijų teikimo sutartis yra pasirašęs su 5 bankais ir lizingo bendrovėmis. Valstybės garantijos už lizingo paslaugas jau suteiktos už 15 žemės ūkio subjektų įgyvendinamų projektų, lizingu finansuojama suma sudaro 1,9 mln. Eur, garantijų suma – 0,7 mln. Eur.
 
Žemės ūkio paskolų garantijų fondas finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms garantuoja iki 60 proc. neatgautos lizingu finansuojamo turto kainos dalies sumokėjimą. Garantijos teikiamos naujos (nenaudotos) žemės ir miškų ūkio technikos, gamybinės įrangos ar įrenginių, technologinių linijų įsigijimui, maksimali garantijos suma – 1,16 mln. Eur. Perkantiems lizingu be ES paramos taikomas 80 proc. nustatytos garantinės įmokos kompensavimas, taip pat gali būti kompensuojama 80 proc. lizingo bendrovei sumokėtų palūkanų.
 
Daugiau informacijos:
» Lizingo garantijų gavimo sąlygos
» Dalies garantinės įmokos kompensavimas
» Dalies palūkanų kompensavimas
 
« Atgal