2018-11-20

Kreditų garantijos padėjo modernizuoti ūkį

Vitalijaus Petronio sodininkystės ūkis, kuriame auginami obuoliai, kriaušės, slyvos, trešnės, juodieji ir raudonieji serbentai, avietės, aronijos – vienas didžiausių ir moderniausių Anykščių rajone. Ūkyje naudojama moderni technika ir įranga, įsigyta už nuosavas ir Europos Sąjungos paramos lėšas, todėl visi būtiniausi sodo ir ūkio priežiūros darbai atliekami sparčiai bei kokybiškai.

2018-10-23

Atnaujintos paraiškų garantijoms gauti formos

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas, siekdamas supaprastinti ir pagreitinti valstybės garantijų teikimą už kredito įstaigų teikiamus kreditus, kredito linijas ar lizingo paslaugas, atnaujino paraiškų dėl tokių garantijų teikimo formas ir sumažino teikiamų papildomų dokumentų kiekį.

2018-10-19

Pasiskolinti ūkio plėtrai visada yra galimybių

Lietuvos žemdirbiai nelinkę klimpti į skolas, tačiau siekiant įsitvirtinti rinkoje ir atlaikyti konkurenciją kito kelio dažniausiai nelieka. Drąsiau skolintis skatina ir ūkininkams sudarytos vis palankesnės kreditavimo sąlygos.

2018-10-11

Kreditų garantijomis ir palūkanų kompensacijomis naudojasi vis daugiau ūkio subjektų

Per tris š.m. ketvirčius Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduotus 21,1 mln. Eur kreditų suteikė 158 garantijas už 14,4 mln. Eur. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai suteiktos 2 garantijos už 4,6 mln. Eur. Bendra šiemet suteiktų garantijų suma – 19 mln. Eur, kredito įstaigos žemės ūkio sektoriui paskolino 25,8 mln. Eur.

2018-10-08

Lizingo garantijos bus teikiamos ir SEB banko lizingui

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas ir SEB bankas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią valstybės garantijos SEB bankui bus teikiamos ir už finansinės nuomos (lizingo) būdu suteikiamą finansavimą. Garantuojami bus lizingo sandoriai su žemės ūkio veiklos subjektais, kurie skolinsis lėšų naujos (nenaudotos) žemės ir miškų ūkio technikos, gamybinės įrangos ar įrenginių, technologinių linijų įsigijimui.

2018-09-24

„Luminor“ bankas ūkininkams teiks paskolas su valstybės garantija

„Luminor“ bankas, pasirašęs paskolų portfelio garantijų priemonės įgyvendinimo sutartį su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu, pradeda teikti paskolas ūkininkams su valstybės garantija. Paskolos lengvatinėmis sąlygomis bus teikiamos apyvartinėms lėšoms papildyti bei biologiniam turtui įsigyti.

2018-09-17

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas tiesia pagalbos ranką

Atėjo gražus auksinis ruduo. Prasidėjus rudens darbams kaime, žemdirbiams reikalingos nemažos apyvartinės lėšos, dažnas susiduria su jų trūkumu. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas, teikiantis garantijas žemdirbiams ir kaimo verslininkams už kredito įstaigų teikiamus kreditus, pasiruošęs ištiesti pagalbos ranką.

2018-07-09

Per pirmąjį 2018 m. pusmetį – trečdaliu daugiau kredito garantijų

Per pirmąjį š.m. pusmetį Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduotus 15,2 mln. Eur kreditų bei lizingo paslaugų suteikė 111 garantijų už 10,4 mln. Eur. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai atitinkamu laikotarpiu suteiktos 2 garantijos už 4,6 mln. Eur. Per visą Fondo veiklos laikotarpį (nuo 1997 m.) jau suteikta 5291 garantija už 875 mln. Eur, kredito įstaigos žemės ūkio ir kaimo verslo sektoriui paskolino 1,1 mlrd. Eur.

2018-06-14

80 proc. palūkanų kompensacija – ir už investicinius kreditus su garantija

Žemės ūkio ministerija, siekdama sudaryti kuo palankesnes sąlygas investuojantiems į žemės ūkio sektorių, 2018 m. birželio 8 d. patvirtino naujas palūkanų už investicinius kreditus ar lizingo paslaugas su Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantija kompensavimo taisykles. Nuo šiol tiek investicinių, tiek trumpalaikių ar biologiniam turtui įsigyti skirtų kreditų palūkanos bus kompensuojamos 80 proc.

2018-06-05

Žemdirbiams – dar palankesnės sąlygos skolintis apyvartinėms lėšoms

UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas ir Luminor Bank AB 2018 gegužės 30 d. pasirašė Paskolų portfelio garantijų priemonės įgyvendinimo sutartį. Pagal šią priemonę žemdirbiams bus teikiamos paskolos apyvartinėms lėšoms papildyti ar biologiniam turtui įsigyti itin palankiomis sąlygomis, paskoloms bus suteikiama valstybės garantija.

1 2 Kitas