Suteikta pirmoji lizingo garantija

Spausdinti
2017-06-14

2017 m. birželio 6 d. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas suteikė pirmąją garantiją už finansinės nuomos (lizingo) būdu įsigyjamą žemės ūkio techniką. Garantija buvo suteikta AB DNB bankui už Kupiškio rajono žemės ūkio bendrovės „Daukučiai“ lizingu perkamą naują javų kombainą.

 
Žemės ūkio bendrovė „Daukučiai“, besiruošdama artėjančiai javapjūtei, svarstė įvairius naujo, našaus javų kombaino įsigijimo variantus. Greičiausia ir patogiausia pasirodė lizingo paslauga, kurią suteikė DNB bankas, o vietoje užstato buvo pasinaudota Žemės ūkio paskolų garantijų fondo paslauga – lizingo garantija. 
 
„DNB bankas, apsvarstęs mūsų prašymą lizingu įsigyti javų kombainą, nusprendė kreiptis garantijos į Žemės ūkio paskolų garantijų fondą“ – apie garantijos suteikimo procedūras pasakoja ŽŪB „Daukučiai“ valdybos pirmininkas Petras Brazinskas. „Fondas garantijos prašymą patenkino, o DNB bankas suteikė finansavimą kombaino įsigijimui, kuris jau stovi mūsų technikos kieme – visos procedūros buvo atliktos greitai ir profesionaliai.“
 
„Garantijų už lizingo paslaugas teikimo tvarka nesiskiria nuo įprasto kreditų garantijų teikimo“ – teigia Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorė Danguolė Čukauskienė. „Klientas pirmiausia turi kreiptis į banką ar lizingo bendrovę, kuri fondui pateikia reikiamus dokumentus garantijai gauti. Priėmus sprendimą teikti garantiją, klientas sumoka garantinę įmoką, kurios 80 proc. yra kompensuojama, tuomet galima pradėti naudotis lizingo paslauga.“
 
Šiuo metu Žemės ūkio paskolų garantijų fondas lizingo garantijų teikimo sutartis yra pasirašęs su 4 lizingo bendrovėmis. „Tikimės, kad suteikus pirmąją lizingo garantiją, dėl garantijų kreipsis ir daugiau lizingo bendrovių, klientai galės pasinaudoti ne tik įprastu kreditavimu, bet ir lizingo paslaugomis su valstybės garantija“ – sako direktorė D. Čukauskienė.
 
Žemės ūkio paskolų garantijų fondas finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms garantuoja iki 60 proc. neatgautos lizingu finansuojamo turto kainos dalies sumokėjimą. Garantijos teikiamos naujos (nenaudotos) žemės ir miškų ūkio technikos, gamybinės įrangos ar įrenginių, technologinių linijų įsigijimui, maksimali garantijos suma – 290 tūkst. Eur. Perkantiems lizingu be ES paramos taikomas 80 proc. nustatytos garantinės įmokos kompensavimas, taip pat kompensuojama dalis lizingo bendrovei sumokėtų palūkanų.
 
« Atgal