Kreditų garantijos jau teikiamos 11 komercinių bankų ir 67 kredito unijoms

Spausdinti
2012-03-08

Pastaraisiais mėnesiais Žemės ūkio paskolų garantijų fondas žymiai išplėtė bendradarbiavimo su kredito įstaigomis ratą – kreditų garantijos už žemdirbių, kaimo verslininkų bei žemės ūkio produktų perdirbėjų imamus kreditus jau teikiamos 78 kredito įstaigoms – 11 komercinių bankų ir 67 kredito unijoms.

„Siekdamas sudaryti kuo palankesnes sąlygas žemdirbiams ir kaimo verslininkams pasiskolinti iš kredito įstaigų, Žemės ūkio paskolų garantijų fondas aktyviai ieško naujų partnerių – kredito įstaigų bei kredito unijų “ – teigia Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorė Danguolė Čukauskienė. „Kredito įstaigos taip pat rodo didelį susidomėjimą fondo teikiamomis valstybės garantijomis, o tai suteikia papildomų alternatyvų ketinantiems pradėti ar plėsti savo veiklą, bet neturintiems pakankamai nuosavų lėšų.“

Nuo šiol garantijos teikiamos 11 komercinių bankų bei užsienio bankų filialų, veikiančių Lietuvoje – AB „Citadele“ bankui, AB DNB bankui, AB bankui „Finasta“, UAB Medicinos bankui, AB SEB bankui, AB „Swedbank“,  AB Šiaulių bankui, AB Ūkio bankui, Danske Bank A/S filialui Lietuvoje, Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriui bei AS "UniCredit Bank" Lietuvos skyriui.

Taip pat garantijos teikiamos 67 Lietuvoje veikiančioms kredito unijoms. „Kredito unijos veikia visoje Lietuvos teritorijoje, todėl yra prieinamos kiekvienam žemdirbiui, ketinančiam pradėti ar plėsti savo veiklą“ – teigia D.Čukauskienė. „Pastaruoju metu ypač didelis susidomėjimas kreditų garantijomis iš Vilniaus regione veikiančių kredito unijų, jos dažniausiai finansuoja alternatyvių verslų kūrimą kaimo vietovėse.“

Kreditų garantijos bankams ir kredito unijoms teikiamos už žemdirbių, kaimo verslininkų ir žemės ūkio produktų perdirbėjų imamus kreditus investicijoms ar trumpalaikiam turtui įsigyti. Kredito įstaigoms garantuojamas iki 70 proc. (už jaunųjų ūkininkų kreditus – iki 80 proc.) negrąžinto kredito sumos grąžinimas. Šiais metais pradedamos teikti garantijos ir finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms už jų klientų įsigyjamą žemės ir miškų ūkio techniką bei kitą įrangą, įrengimus.

 

« Atgal