Kredito įstaigų atstovai lankėsi laukuose ir fermose

Spausdinti
2012-06-19

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas 2012 m. birželio 15 d. kredito įstaigų darbuotojams suorganizavo jau tradiciniu tapusį seminarą, kuris šį kartą kredito ir mokslo įstaigų atstovus sukvietė į Šakių rajono laukus ir fermas. Seminaro pagrindinė tema – investicijos į pažangias technologijas ir jų efektyvumas augalininkystės ir gyvulininkystės ūkiuose.

Seminaro dalyviai – kredito įstaigų atstovai bei mokslo, mokymo, konsultavimo įstaigų vadovai bei atstovai – neatsitiktinai šį kartą buvo pakviesti į Šakių rajoną. Šis rajonas turi didelius derlingos žemės plotus, todėl žemės ūkis čia viena pagrindinių ir pažangiausių ūkio šakų, o seminaro dalyviai galėjo susipažinti su investicijų į naujausias technologijas nauda.

Pirmiausia visi seminaro dalyviai buvo pakviesti aplankyti Voniškių žemės ūkio bendrovę, kurioje dirbama beveik 1500 ha žemės. Tai efektyviai ir moderniai veikiantis, nacionalinius ir ES standartus atitinkantis, nuolat kokybę gerinantis ir tvirtą poziciją rinkoje turintis ūkis. Pagrindinis bendrovės dėmesys ir investicijos skiriamos pienininkystei tobulinti – daug investuota į pastatų rekonstrukciją, gyvulių gerovę, bandos formavimą, pieno kokybę, aplinkosaugą. 2011 m. Voniškių ŽŪB apdovanota už Lietuvos juodmargių veislės galvijų populiacijos didinimą.

Seminaro dalyviai tai pat lankėsi L.Stonkuvienės agroserviso įmonėje, turinčioje bene didžiausius dirbamos žemės plotus Šakių rajone – beveik 4000 ha. Tai didelė šeimos įmonė, savo veikloje diegianti pačias pažangiausias augalininkystės technologijas, praktikoje taikanti naujausius mokslo ir technikos pasiekimus. Seminaro dalyviai galėjo gyvai pamatyti, kaip tręšiami ir purškiami laukai, technikos valdyme naudojant palydovinę įrangą, kuri laukuose leidžia žymiai tolygiau paskirstyti reikiamas medžiagas. Šiuolaikinė moderni technika ūkyje padeda sutaupyti kuro, trąšų, didėja darbo efektyvumas, todėl dirbant tokius žemės plotus, tokia technika yra būtinybė.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas planuoja ir ateityje rengti panašius seminarus ūkiuose, supažindinti kredito įstaigų darbuotojus su žemės ūkio verslu gamybos vietose.
 

« Atgal