Sausio mėnesį – daugiausia garantijų Nordea bankui

Spausdinti
2009-02-08

2009 m. sausio mėnesį Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduotus 6 mln. Lt kreditų suteikė 9 garantijas už 3,8 mln. Lt, t.y. 12 proc. daugiau nei per praėjusių metų tą patį mėnesį.

Taip pat buvo suteikta garantija už Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai suteiktą 13 mln. Lt kreditą, skirtą 2008 m. grūdų derliaus supirkimui. Agentūra, vykdydama intervencinį pirkimą, reguliuoja svarbiausių žemės ūkio produktų rinką, padeda žemdirbiams parduoti grūdus ir gauti pajamas. Gautos pajamos už išaugintus ir parduotus grūdus suteikia žemdirbiams galimybę atsiskaityti su kredito įstaigomis,  ruoštis pavasario darbams, įsigyti reikalingos technikos. 

Kreditus su garantija š.m. sausio mėnesį išdavė DnB NORD, Nordea, SEB ir Šiaulių bankai.  Daugiausia iš jų – Nordea bankas (45 proc.) bei SEB bankas (30 proc.). Aktyviausi buvo Lazdijų bei Anykščių rajonų žemdirbiai ir kaimo verslininkai, daugiausia jie įsigijo žemės ūkio technikos, pieno ūkio įrangos, skolinosi lėšų pastatų statybai ir rekonstrukcijai, apyvartinėms lėšoms papildyti.

Žemdirbiai, siekdami įsitvirtinti rinkoje ir atlaikyti konkurenciją, dažnai susiduria su kreditavimo problema. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas šiemet, kaip ir kiekvienais metais, stengsis sudaryti kuo palankesnes sąlygas ketinantiems skolintis iš kredito įstaigų, bet neturintiems pakankamo užstato.  Kredito garantija – tai valstybės garantija, pakeičianti užstatą ir suteikianti galimybę gauti skolintų lėšų verslo plėtrai. 

« Atgal