Garantijos teikiamos ir už kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti

Spausdinti
2009-02-05

Artėja pavasaris, didelių ir svarbių darbų žemdirbiams metas. Sezoniniai darbai – sėja, tręšimas, augalų apsauga, derliaus nuėmimas – nuolat reikalauja nemažų apyvartinių lėšų, o žemės ūkio verslo sezoniškumas neužtikrina, kad pajamos bus gautos tada, kada jų labiausiai reikia.

Todėl pavasario darbams būtina ruoštis jau dabar. Ir dažnam žemdirbiui išsiversti be skolintų iš kredito įstaigų lėšų yra labai sudėtinga. Tačiau kreditui gauti reikalingas užstatas, kurio ūkio subjektai ne visuomet turi pakankamai.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas teikia garantijas tiek už investicinius kreditus, tiek už kreditus, skirtus trumpalaikiam turtui įsigyti, t.y. sėkloms, trąšoms, augalų apsaugos priemonėms, atsarginėms dalims ir pan.

Kreditai gali būti imami tiek bankuose, tiek kredito unijose. Garantuojama ne tik už kreditus, bet ir už kreditinę liniją, kuri ypač patraukli įsigyjant apyvartines lėšas. Šių kreditų terminas nėra ribojamas. Ribojama tik kredito suma – kreditas negali būti didesnis kaip 4 mln. Lt, tačiau tiek turėtų pakakti ir ūkininkams, ir žemės ūkio bendrovėms ar kooperatyvams.

« Atgal