2021-10-18

15 mln. eurų papildomas finansavimas žemdirbiams: ŽŪPGF dirbs su Medicinos banku

Lietuvos žemdirbiams atveriama dar viena veiklos finansavimo galimybė. Jie investiciniams projektams bei apyvartinėms lėšoms papildyti galės kreiptis finansavimo iš 15,2 mln. eurų dydžio fondo, lygiomis dalimis sudaryto iš 2014-2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos ir Medicinos banko privačių lėšų.

2021-10-13

Ūkininkai aktyviai skolinasi pirminei žemės ūkio gamybai vykdyti, dar liko 1 mln. eurų lėšų

Lengvatinės paskolos pirmine žemės ūkio produktų gamyba užsiimantiems ūkio subjektams teikiamos jau daugiau kaip metus, o per šį laikotarpį jomis pasinaudojo 61 ūkio subjektas, kurie pasiskolino daugiau kaip 3 mln. eurų. ŽŪPGF duomenimis, paskolų pagal šią priemonę teikimui, kuris yra numatytas iki 2022 m. rugpjūčio mėn., lėšų dar yra likę už beveik 1 mln. eurų.

2021-09-28

Profesionalios ir operatyvios pagalbos dėka – bendrovė pakilo naujam startui

Inovacinių grūdinių kultūrų ir rapsų apdorojimo centrą valdanti UAB „Agrima“ dar pernai susidūrė su nenumatytais iššūkiais – dėl laikinų finansinių sunkumų bendrovė atsidūrė ties bankroto riba. Kai jau, atrodytų, veiklos istorijoje teks padėti tašką, bendradarbiaujant savo sričių ekspertams – „Agrima“ vadovams, advokatams, Vilniaus kredito unijai ir UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondui – bendrovė pakilo naujam veiklos etapui.

2021-09-02

Dėl lengvatinių paskolų daugiausiai kreipiasi nukentėję nuo 2019 m. sausros

Prieš metus, 2020 m. rugsėjį, Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo paskelbė apie lengvatinių paskolų pagal priemonę „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“ teikimo pradžią. Per šį laikotarpį jau suteikta paskolų už daugiau kaip 627 tūkst. eurų, o daugiausiai dėl jų kreipėsi nuo 2019 m. sausros nukentėję ūkininkai.

2021-08-03

KREDA ir ŽŪPGF siūlo pasinaudoti apyvartine paskola žemės ūkiui dar paprastesnėmis sąlygomis

Įpusėjus javapjūtei vėl tikimasi rekordinio derliaus – tai reiškia ne tik didesnes ūkininkų bei žemės ūkio bendrovių pajamas, bet ir poreikį didinti technikos resursus. Visoje Lietuvoje veikianti, 11 finansinių paslaugų įmonių grupę vienijanti Jungtinė centrinė kredito unija KREDA ir valstybės valdomas „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“ (ŽŪPGF) kviečia nelaukti darbų pabaigtuvių, o pasitaikius progai pasidomėti atnaujintomis sąlygomis gauti lengvatinį kreditą.

2021-07-30

KPP finansinių priemonių fondo pasidalytos rizikos paskolos: paskelbta finansų tarpininkų atranka

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas informuoja, kad centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtos naujos finansinės priemonės „Pasidalytos rizikos paskolų finansinė priemonė“ atvirojo konkurso finansų tarpininkų paslaugų pirkimui sąlygos. Kviečiame finansų tarpininkus aktyviai dalyvauti atrankoje.

2021-07-13

Žiemą nuo gausaus sniego nukentėję ūkininkai kreipiasi dėl lengvatinių paskolų

Šią žiemą registravus pavojingo snygio atvejus, gausus sniegas ne tik apsunkino kasdienį gyvenimą, bet ir sukėlė nuostolių ūkininkams. Pirmieji ūkininkai, nukentėję nuo šio nepalankaus klimato reiškinio, jau kreipėsi dėl Nacionalinės plėtros įstaigos UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo administruojamų lengvatinių paskolų pagal priemonę „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“ suteikimo. Pagal šią priemonę ūkininkai lengvatinėmis sąlygomis gali pasiskolinti iki 25 tūkst. eurų.

2021-07-07

Finansinės paslaugos su garantija ir toliau bus teikiamos sunkumų patiriantiems ūkininkams

Ūkininkai ir įmonės, kurios patyrė sunkumų dėl COVID-19 pandemijos, iki šių metų pabaigos galės kreiptis į bankus bei kredito unijas dėl paskolų ir lizingo paslaugų. Finansų įstaigoms garantijas dėl šių paslaugų suteiks UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“. Iki šiol jau suteikta garantijų už 8,4 mln. eurų.

2021-07-02

Pratęsiamas lengvatinių paskolų teikimas nukentėjusiems nuo COVID-19 – ūkio subjektai dar gali pasiskolinti 5 mln. eurų

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas informuoja, kad iki 2021 m. gruodžio 31 d. pratęsiamas lengvatinių paskolų pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ teikimas. Skaičiuojama, kad pagal šią priemonę ūkio subjektai dar gali pasiskolinti 5,2 mln. eurų.

2021-07-01

Nuo liepos 1 d. keičiasi ŽŪPGF teikiamų palūkanų ir garantinės įmokos kompensacijų sąlygos

2020 m. prasidėjus koronaviruso (COVID-19) pandemijai, LR žemės ūkio ministerija priėmė sprendimus, kuriais siekta sušvelninti viruso protrūkio ekonominius padarinius. Schemos, pagal kurias Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas pagalbą teikė palankesnėmis sąlygomis, galiojo iki 2021 m. birželio 30 d., todėl šiandien keičiasi palūkanų kompensavimo ir garantinės įmokos kompensavimo tvarka.

1 2 3 ... 43 Kitas